close
تبلیغات در اینترنت
انتشار خانواده اوبونتو ۹/۰۴ با نام رمز خرگوش چالاک + ارسال رایگان
loading...

تک تل

انتشار خانواده اوبونتو ۹/۰۴ با نام رمز خرگوش چالاک + ارسال رایگان آیا سابقه کار با اوبونتو و کوبنتو  دارید ؟ آیا با خانواده اوبنتو آشنا هستید ؟ اوبونتو چیست ؟ Ubuntu یک واژه ی آفریقایی کهن می باشد که به معنای “انسانیت به دیگران” می باشد. ولی در حقیقت نام یک سیستم عامل از محصولات Linux می باشد که شامل نرم افزار های با کد باز (Open Source) می باشد. این سیستم عامل به شما امکان استفاده های خانگی (البته متفاوت از Windows) را می دهد. در ضمن به راحتی نصب می شود و همچنین به طور پیش فرض…

انتشار خانواده اوبونتو ۹/۰۴ با نام رمز خرگوش چالاک + ارسال رایگان

انتشار خانواده اوبونتو ۹/۰۴ با نام رمز خرگوش چالاک + ارسال رایگان

jaunty_jackalope

آیا سابقه کار با اوبونتو و کوبنتو  دارید ؟ آیا با خانواده اوبنتو آشنا هستید ؟

اوبونتو چیست ؟

Ubuntuubuntu-splash-brown یک واژه ی آفریقایی کهن می باشد که به معنای “انسانیت به دیگران” می باشد. ولی در حقیقت نام یک سیستم عامل از محصولات Linux می باشد که شامل نرم افزار های با کد باز (Open Source) می باشد. این سیستم عامل به شما امکان استفاده های خانگی (البته متفاوت از Windows) را می دهد. در ضمن به راحتی نصب می شود و همچنین به طور پیش فرض از ۱۲ زبان دنیا پشتیبانی می کند. (البته زبان های بیشتر را می توان دانلود کرد). این سیستم عامل پس از دریافت از طرف کاربر، به مدت ۱۸ ماه به طور رایگان پشتیبانی می شود و قابلیت به روز شدن دارد.

نکته ی مهم این سیستم عامل این است که شما آن را می توانید از سایت Ubuntu به طور رایگان دانلود کنید.این سیستم عامل کاملاً قابل رایت است و مجاز به این کار هم هستید و به طور کل روی جلد CD به رایت کردن و پخش کردن آن میان دوستان تشویق شده است.

ویژگی های  اوبونتو نسخه ۹٫۰۴ ( با نام رمز خرگوش چالاک ) :

نسخه Ubuntu 9.04 RC  دارای جدیدترین محیط دسکتاپ GNOME 2.26 بهمراه بسیاریubuntu-jaunty-jackalope-b از ویژگی های استثنایی جدید دیگر می باشد، از  این ویژگیها میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

brasero نسخه ۲/۲۶/۰ توسعه یافته توسط Philippe Rouquier و Luis Medinas ، که بعنوان یک برنامه کاربردی برای رایت سی دی طراحی شده است . Brasero درحال حاضر ابزار رایت پیش فرض در Nautilus میباشد.

بهبود دسترسی به کنترل ها با gnome-display-properties بروزشده توسط Federico Mena Quintero .

X.Org server 1.6 : جدیدترین ویرایش X.Org سرور، نسخه ۱/۶ اکنون درJaunty دردسترس میباشد. جدیترین نسخه Mesa 3D DRI ، ویرایش  ۷/۴ نیز در این نسخه ابونتو در دسترس میباشد. تعدادی ویدئو کارت نیز در بعنوان درایور رایگان به عنوان بخشی از بروزرسانی ها دراین ویرایش گنجانده شده اند. درایور ای- تی – آی اکنون از شتابدهنده EXA بعنوان متد پیش فرض استفاده میکند ، که با استفاد هاز این ویژگی بسیاری از مشکلات نمایش و ارائه کردن حل شده است و کارایی  chipset های ATI تا حد عالی افزایش یافته است. قابلیت پشتیبانی ازنمایش (دوبعدی) ۲D در جدیدترین خانواده کارتهای R6xx/R7xx و نیز نمایش سه بعدی در خانواده کارتهای R5xx دراین ویرایش در دسترس است . همچنین یک درایور بروز شده fglrx نیز برای کاربرانی که پشتیبانی از نمایش ۳D نیازمندند ، ارائه شده است. شرکت اینتل اکنون از GEM بعنوان مدیر حافظه استفاده میکند که ساختار شتابدهنده  UXA وDRI2 نیز بعنوان یک گزینه برای انتخاب در این نسخه گنجانده شده است.

قابلیت Wacom tablet hotplugging : وب کم تبلتها دراین نسخه بصورت خودکار هنگام ضمیمه شدن ، فعال میشوند، و دیکر نیازی به اعمال تغییرات در xorg. sonf نمی باشد.پیکربندی نقشه بندی دکمه ها (Buttons) هنوز مورد پشتیبانی قرار نگرفته اند ولی میتوانند بصورت دستی با اضافه نمودن فایل fdi  به مسیر /etc/hal/fdi/policy/ تنظیم شوند.

نگارش جدید  برای هشدارها و امکان مزیت بندی هشدارها : با گنجانده شدن Jaunty که منویی ساده است که میتواند برای تنظیم مزیتها برای آیکونهای تذکرها (notifications) مورد استفاده قرار گیرند، مواردی مانند اینکه درکدام قسمت نوار وظیفه بالا بیایند . Ubuntu 9.04 همچنین دارای یک سیستم هشدار دهنده کاملا جدید می باشد.

عملکرد بوت : تعدادی از بهبودها در فرآیند استارت آپ ابونتو خصوصا درکارایی  وعملکرد بوت در Ubuntu 9.04 RC ایجاد شده است . چنانچه مشکلی در زمینه تنزل تجربه کردید انها را در boot-performance بر]سب گذاری نمایید.

استفاده از کرنل لینوکس ۲/۶/۲۸ : نسخه Ubuntu 9.04 RC دارای کرنل ۲/۶/۲۸-۱۱/۳۷ که بر مبنای ۲/۶/۲۸/۸ است میباشد .

پشتیبانی از فایل سیستمی ext4 : ویرایش Ubuntu 9.04 RC قابلیت نصب فایل سیستمی جدید ext4 را پشتیبانی میکند. ext3 بعنوان فایل سیستمی پیش فرض برای Jaunty باقی می ماند و ext4 بعنوان فید بک برای کاربران بصورت پیش فرض دز انتشار بعدی قرار می گیرد . بحثهای زیادی در مورد قابلیت اعتماد برنامه های در حال اجرا در ext4 درمواجه با قطع شدن  جریان  برق وجود دارد . برنامه هایی که از نزدیکی مناسبی برای نوشتن دیتا در فایل موقتی و تغییر نام آن به منظور تعیین مکان نهایی استفاده میکنند، قابلیت اعتماد مورد انتظار را در Ubuntu 9.04 beta نشان دادند. بنابراین این بحث در جتمعه توسع دهندگان کرنل در حال پیشرفت است .

قابلیت مورد پشتیبانی قرارگرفته Ext4 توسط Curtis Gedak  تهیه شده است .

قابلیت Cloud Computing : ویرایش Ubuntu 9.04 Server Edition امکان آزمایش Cloud Computing را میدهد. Eucalyptus  فناوری ای متن باز است که در ابونتو بعنوان یک فناوری برای مشاهده گنجانده شده است ، این امکان را به شما میدهدتا از سرورهای خودتان برای  گسترش استفاده نمایید . Cloud خصوصی خود را تست وآزمایش کنید که با Amazon EC2 API مطابقت نماید . میتماند بصورت پویا ماشینهای مجازی ایجاد کنید، کلاسترهای چندگانه را بصورت یک Cloud واحد پیکربندی نمایید و حتی یک EBS (بلاک الاستیک انباره) متعادل و یک S3 سازگار با مدیریت انباره تهیه نمایید .

قابلیت Turn-Key Mail Servers : بسته dovecot-postfix در Ubuntu 9.04 RC امکان stack نمودن میل سرور را با قابلیت گسترش  آسان وبا  با پشتیبانی از SMTP, POP3 و IMAP با  TLS and SASL ارائه مینماید .

همهٔ نسخه‌های اوبونتو تا ابد رایگان هستند. دیسک‌های فشردهٔ اوبونتو به رایگان برای کسانی که آن را از طریق پست الکترونیکی درخواست کرده‌اند، فرستاده می‌شود. همچنین پروژهای با نام ادوبونتو (Edubuntu) وجود دارد که این سیستم عامل همانطور که از نامش هم مشخص است، برای استفاده در کلاس‌های درس و محیط‌های آموزشی بسیار مناسب است. پروژهٔ دیگری نیز از این سیستم عامل با نام کوبونتو (Kubuntu) طراحی شده‌است که از KDE Desktop استفاده می‌نماید.

 

به دلیل سرعت کم خطوط اینترنت لینک ها بصورت هفت پارت برای دانلود آماده گشته


پسورد: www.bindownload.com

———————————————- دانلود اوبونتو ۹٫۰۴ – خرگوش چالاک

دانلود از سرور RapidShare (لینک غیر مستقیم)

دانلود پارت ۱ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۲ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۳ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۴ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۵ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۶ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۷ – ۱۰۰ مگابایت

———————————————- دانلود کوبونتو ۹٫۰۴ – خرگوش چالاک

دانلود از سرور RapidShare (لینک غیر مستقیم)

دانلود پارت ۱ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۲ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۳ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۴ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۵ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۶ – ۱۰۰ مگابایت

دانلود پارت ۷ – ۱۰۰ مگابایت

درباره لينوكس ,
حامدعلیزاده بازدید : 294 یکشنبه 13 شهريور 1390 زمان : 22:38 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 435
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 41
 • آی پی امروز : 8
 • آی پی دیروز : 49
 • بازدید امروز : 19
 • باردید دیروز : 196
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 318
 • بازدید ماه : 3,041
 • بازدید سال : 3,041
 • بازدید کلی : 583,527